Czujniki temperatury gazów

Prezentowane w tej kategorii czujniki temperatury służą przede wszystkim do dokonywania pomiarów gazów. Ich różnorodność jest spora, dlatego z powodzeniem dopasujecie je Państwo do własnych wymagań. Oferowane tu czujniki wyróżniają się wysoką jakością, doskonałymi parametrami, a także starannym wykonaniem. Powstały one na bazie najlepszych materiałów, dlatego ich odporność na różne czynniki jest ogromna, a jednocześnie są bardzo dokładne w pomiarach. Są to produkty niezawodne i niezwykle skuteczne. Projektując czujniki temperatury gazów staramy się dostosować do potrzeb najbardziej wymagających klientów, przez co nasze produkty charakteryzują się możliwie najwyższą precyzją wykonywanych pomiarów. Dzięki temu znalazły one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i instalacjach wymagających dokładności i powtarzalności na najwyższym poziomie. Każdy czujnik do pomiaru temperatury gazów został bardzo dobrze dopracowany i sprawdzony w praktyce.

Showing all 18 results

Czujniki temperatury gazów Czaki

Nasza firma istnieje na rynku od 1978 roku. W tym czasie stale się rozwijamy, rozszerzając ofertę i dopracowując czujniki do pomiaru temperatury gazów. Przez wiele dekad świetnie poznaliśmy potrzeby klientów i jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedni czujnik temperatury gazów do każdego zastosowania. Dbamy o satysfakcję naszych klientów, gdyż wiemy, jak ważna jest niezawodność tego typu elementów. Dlatego też każdy model zanim trafi do klienta, przechodzi rygorystyczną ocenę jakości.

Jak wybrać odpowiedni czujnik temperatury gazów lub spalin?

Dostępne poniżej czujniki temperatury gazów różnią się od siebie parametrami, właściwościami, a także zastosowaniem, dzięki czemu każdy z naszych klientów może znaleźć odpowiedni wariant dla własnych potrzeb. Oferujemy jedynie najwyższej jakości czujniki, których zastosowanie jest proste i bezproblemowe. W naszym asortymencie można znaleźć dziesiątki produktów. Czujniki temperatury gazów różnią się od siebie parametrami, takimi jak:

  • typ/średnica osłony,
  • element przetwarzający,
  • rodzaj elementu (pojedynczy lub podwójny),
  • długość czujnika,
  • wyposażenie dodatkowe,
  • głowica,
  • montaż rezystora,
  • przewód kompensacyjny,
  • i inne.

Jakie czujniki temperatury gazów są dostępne w naszej ofercie?

Dostępne średnice i typy osłon to: TP-441 6 mm, TP-442 6 mm, TP-440 o innej średnicy. Każdy czujnik temperatury gazów w zależności od przeznaczenia wymaga innego elementu przetwarzającego. W naszych modelach można znaleźć między innymi opornik platynowy Pt100, termoelement K, termoelement J, termoelement T, opornik platynowy Pt500, opornik platynowy Pt1000, opornik niklowy Ni100 lub opornik niklowy Ni1000. Dostępne długości czujnika zaczynają się od 50 a kończą na 1000 mm, choć na zamówienie możemy dopasować długość do indywidualnych potrzeb. Czujniki temperatury gazów mogą być wyposażone w króciec przesuwny KP lub uchwyt kołnierzowy UK. Niektóre modele są kompatybilne z przetwornikiem temperatury. Dostępne rodzaje głowic to MAA (mała), BA (standardowa), DNAG (IP65), BEG (kwasoodporna).

W zależności od modelu montaż termorezystora może być 3-przewodowy, 4-przewodowy lub 2-przewodowy. Dostępne przewody kompensacyjne lub izolacje to PCV, PCV z ekranem, silikonowe, silikonowe z ekranem lub wersje bez przewodu. Każdy czujnik temperatury gazów niezależnie od modelu jest wykonany z solidnych materiałów gwarantujących długą żywotność nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Szczegóły na temat stopnia ochrony w skali IP dostępne są w specyfikacji technicznej każdego z produktów.

Profesjonalne czujniki temperatury gazów od Czaki

W ofercie sklepu posiadamy również czujniki do stref zagrożonych wybuchem, które znajdują się w innej kategorii. Zachęcamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem oraz do składania zapytań ofertowych. Wszystkie szczegóły techniczne znajdują się w kartach produktów. Każdy czujnik temperatury gazów jest tam precyzyjnie opisany, a my gwarantujemy zgodność czujników z przedstawionymi parametrami. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego, a nasi eksperci odpowiedzą na wszelkie pytania techniczne. Pomożemy także w wyborze odpowiednie czujnika temperatury gazów do konkretnego zastosowania.