Mierniki temperatury

Mierniki temperatury przeznaczone są do bezpośredniej współpracy z czujnikami temperatury – posiadają stopień wejściowy o dużym wzmocnieniu, zapewniają linearyzację charakterystyki czujnika, kompensację rezystancji doprowadzeń (dla czujników termorezystancyjnych) lub kompensację temperatury zimnych końców (dla czujników termoelektrycznych).

Najprostsze modele mierników mają ustalony rodzaj czujnika temperatury oraz zakres pomiarowy, bardziej zaawansowany miernik temperatury może być konfigurowany przez użytkownika.

Dlaczego mierniki temperatury Czaki to doskonały wybór dla profesjonalnych firm produkcyjnych lub gospodarstw rolniczych? Ponieważ jest to asortyment najwyższej jakości. Wszystkie konstrukcje zaprojektowane są przez wykwalifikowanych specjalistów i wyprodukowane z części oraz tworzyw najwyższej jakości. Dzięki temu mamy stuprocentową pewność, że zadowolą one każdego klienta lub użytkownika.

Zależnie od modelu mierniki posiadają funkcje dodatkowe takie jak wyjście alarmowe, wyjście analogowe lub wyjście cyfrowe (RS232 lub RS485).

Showing all 15 results

Mierniki temperatury – zastosowanie

Pomiar temperatury znajduje zastosowanie nie tylko w życiu codziennym, ale także w przemyśle czy laboratoriach badawczych. W związku z tym, że pomiary mają różny cel, asortyment, jeśli chodzi o mierniki temperatury jest bardzo zróżnicowany. Mierniki dzielą się na różne typy, pozwalając na wykonywanie pomiarów zarówno bezdotykowo, jak i tradycyjnie – kontaktowo.
Miernik temperatury może znaleźć zastosowanie w wielu sytuacjach – najczęściej mierniki wykorzystywane są w rolnictwie, systemach wentylacji, systemach ogrzewania, motoryzacji i pokrewnych dziedzinach na równi z urządzeniami takimi jak regulatory temperatury. Stosowane są również do pomiaru wilgotności powietrza bądź sprawdzania temperatur maszyn oraz w laboratoriach.

Miernik temperatury bateryjny czy tablicowy – który wybrać?

To zależy od indywidualnych preferencji i zastosowań. Jeśli masz zamiar wykonywać pomiar temperatury w różnych miejscach, np. w gospodarstwie rolniczym, dużo lepszym i uniwersalnym wyborem będzie model bateryjny. Jeżeli projektujesz linię produkcyjną, chcesz monitorować stale procesy zachodzące podczas pracy silnika lub po prostu wymieniasz uszkodzony element w maszynach, mierniki tablicowe będą prawdopodobnie dużo lepszą inwestycją.

Wybierz najlepszą jakość

Biorąc pod uwagę istotę tego niewielkiego elementu, zadbaj o to, by jego praca charakteryzowała się precyzją i niezawodnością. Jedynie sprawdzone i przetestowane wyposażenie jest w stanie zaspokoić Twoje potrzeby, zapewniając tym samym wydajność, efektywność i przede wszystkim bezpieczeństwo. Każdy miernik temperatury znajdujący się w naszej ofercie przechodzi szczegółowe testy. Nie bez powodu nasze produkty cieszą się uznaniem klientów na całym świecie. Jeżeli chcesz należeć do grupy zadowolonych użytkowników, nie czekaj i wybierz Czaki.pl.

Masz jakieś pytania odnośnie asortymentu? Zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu potencjału i atrakcyjnej cenie? Potrzebujesz pomocy w dokonaniu właściwego wyboru lub chcesz się upewnić, że Twój plan zakupu danego modelu jest prawidłowy? Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji i spróbują pomóc Ci skompletować niezbędny zestaw narzędzi i podzespołów. Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie wiadomości, znajdując wspólnie doskonałe rozwiązania. Mierniki temperatury nie mają przed nami tajemnic – przekonaj się o tym na własnym przykładzie i nie przepłacaj, gdy nie musisz.

W ofercie sklepu czaki.pl znajdują się również przetworniki temperatury