Mierniki temperatury

Mierniki temperatury przeznaczone są do bezpośredniej współpracy z czujnikami temperatury – posiadają stopień wejściowy o dużym wzmocnieniu, zapewniają linearyzację charakterystyki czujnika, kompensację rezystancji doprowadzeń (dla czujników termorezystancyjnych) lub kompensację temperatury zimnych końców (dla czujników termoelektrycznych).

Najprostsze modele mierników mają ustalony rodzaj czujnika temperatury oraz zakres pomiarowy, bardziej zaawansowany miernik temperatury może być konfigurowany przez użytkownika.

Zależnie od modelu mierniki posiadają funkcje dodatkowe takie jak wyjście alarmowe, wyjście analogowe lub wyjście cyfrowe (RS232 lub RS485).

Wyświetlanie wszystkich 15 wyników

Miernik temperatury – zastosowanie

Pomiar temperatury znajduje zastosowanie nie tylko w życiu codziennym, ale także w przemyśle czy laboratoriach badawczych. W związku z tym, że pomiary mają różny cel, asortyment, jeśli chodzi o mierniki temperatury jest bardzo zróżnicowany. Mierniki dzielą się na różne typy, pozwalając na wykonywanie pomiarów zarówno bezdotykowo, jak i tradycyjnie – kontaktowo.
Miernik temperatury może znaleźć zastosowanie w wielu sytuacjach – najczęściej mierniki wykorzystywane są w rolnictwie, systemach wentylacji, systemach ogrzewania, motoryzacji i pokrewnych dziedzinach na równi z urządzeniami takimi jak regulatory temperatury. Stosowane są również do pomiaru wilgotności powietrza bądź sprawdzania temperatur maszyn oraz w laboratoriach.

W ofercie sklepu czaki.pl znajdują się również przetworniki temperatury