Przetworniki temperatury

Przetworniki temperatury zapewniają wzmacnianie słabego sygnału z czujnika temperatury, jego linearyzację i zamianę na sygnał napięciowy lub prądowy.
Wzmocniony sygnał jest odporniejszy na zakłócenia obecne w warunkach przemysłowych. Przetworniki temperatury dla czujników termoelektrycznych dodatkowo dokonują kompensacji temperatury zimnych końców (CJC) oraz w zależności od modelu – zapewniają separację galwaniczną pomiędzy obwodem termopary a sygnałem wejściowym.

Przetworniki pozwalają też na zastąpienie przewodów kompensacyjnych termopar zwykłym przewodem transmisyjnym. Głowicowe przetworniki temperatury są przeznaczone do bezpośredniego montażu w głowicowych czujnikach temperatury.

W naszej ofercie posiadamy też przetworniki temperatury z wyjściem szeregowym (RS-485) z protokołem Modbus RTU.

Wyświetlanie wszystkich 15 wyników

Przetwornik temperatury w przemyśle

Trudno jest wyobrazić sobie dzisiejszy przemysł bez pomocy, jaką jest przetwornik temperatury. Ze względu na różnorodność potrzeb, takie przetworniki dzielą się na różne typy. Można montować je na przykład na szynie DIN, w głowicach termometrów albo podłączać bezpośrednio w liniach procesowych.
Każdy przetwornik temperatury działa jednak tak samo – jego zadaniem jest przekształcenie sygnału czujnika w sygnał o charakterze znormalizowanym i stabilnym. Nowoczesne przetworniki są w stanie wykorzystywać w tym celu technologię cyfrową, dzięki czemu są elastyczne, inteligentne i pozwalają na bardzo dużą dokładność pomiarów.

W naszej ofercie znajdą Państwo również regulatory temperatury oraz kompatybilne mierniki temperatury.