Przetworniki temperatury

Przetworniki temperatury zapewniają wzmacnianie słabego sygnału z czujnika temperatury, jego linearyzację i zamianę na sygnał napięciowy lub prądowy. Poznaj technologię stworzoną z myślą o potrzebach przedsiębiorstw produkcyjno-przemysłowych. Przetworniki temperatury Czaki.pl to komponenty dostosowane do najsurowszych norm oraz standardów – o czym świadczą m.in. przyznane nam certyfikaty jakości.

Wzmocniony sygnał oferowany przez profesjonalny przemysłowy przetwornik temperatury, gwarantuje dużo większą odporność na zakłócenia obecne w warunkach przemysłowych. Przetworniki temperatury dla czujników termoelektrycznych dodatkowo dokonują kompensacji temperatury zimnych końców (CJC) oraz w zależności od modelu zapewniają separację galwaniczną pomiędzy obwodem termopary a sygnałem wejściowym.

W jakim celu stosuje się przetworniki temperatury?

Przetwornik temperatury pozwala też na zastąpienie przewodów kompensacyjnych termopar zwykłym przewodem transmisyjnym. Głowicowe przetworniki temperatury są przeznaczone do bezpośredniego montażu w głowicowych czujnikach temperatury. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferowanych produktów? Wszystkie oferowane przez nas przetworniki temperatury zostały szczegółowo opisane i przedstawione w opisach, które znajdziesz w karcie danego produktu. Skorzystaj z dostępnych informacji i specyfikacji technicznych, by wybrać idealny przetwornik temperatury zgodny z zapotrzebowaniem Twojego przedsiębiorstwa.

W naszej ofercie posiadamy też przetworniki temperatury z wyjściem szeregowym (RS-485) z protokołem Modbus RTU. Nie czekaj i dołącz do grona konsumentów, którzy zdecydowali się na współpracę z doświadczonym zespołem Czaki.pl.

Wyświetlanie jednego wyniku

Przetwornik temperatury w przemyśle

Trudno jest wyobrazić sobie dzisiejszy przemysł bez pomocy, jaką jest przetwornik temperatury. Ze względu na różnorodność potrzeb, takie przetworniki dzielą się na różne typy. Można montować je na przykład na szynie DIN, w głowicach termometrów albo podłączać bezpośrednio w liniach procesowych.

Każdy przetwornik temperatury działa jednak tak samo – jego zadaniem jest przekształcenie sygnału czujnika w sygnał o charakterze znormalizowanym i stabilnym. Nowoczesny przetwornik temperatury jest w stanie wykorzystywać w tym celu technologię cyfrową, dzięki czemu jest elastyczny, inteligentny i pozwala na bardzo dużą dokładność pomiaru temperatury.

Rodzaje przetworników temperatury

Zaawansowanie technologiczne branży przemysłowej jest na tyle imponujące, że każda z nich potrzebuje tych samych narzędzi i akcesoriów, lecz muszą one różnić się konstrukcją i funkcjonalnościami. Przetwornik temperatury jest tego doskonałym przykładem. Przetwornik ma do wykonania wyjątkowo istotne zadanie, lecz w zależności od procesu, czy chociażby miejsca usytuowania, powinien być on dopasowany do:

  • wielkości,
  • wydajności,
  • warunków,
  • pozostałych komponentów systemu,
  • rodzaju montażu.

Wyróżniamy więc kilka najpopularniejszych typów przetworników. Zaliczyć do nich możemy m.in. takie propozycje jak przetworniki analogowe na szynę DIN (z izolacją galwaniczną lub bez), przetworniki programowalne na szynę DIN (z izolacją galwaniczną lub bez). Wyróżniamy także przetworniki temperatury analogowe – głowicowe oraz programowalne głowicowe, przy czym te drugie również dostępne są w wersjach z izolacją galwaniczną lub bez.

Jak działa przetwornik temperatury?

Praca takich komponentów jak przetwornik temperatury może różnić się ze względu na jego zaawansowanie i zastosowanie. Może on również przetwarzać informacje otrzymane dzięki czujnikom, przekazując je do dalszej części układu, np. systemu alarmowego.

Masz problem z wyborem odpowiedniego urządzenia pomiarowego z naszej oferty? Skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci więcej istotnych informacji i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Twoich indywidualnych potrzeb. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi specjalistami Czaki.pl.

W naszej ofercie znajdą Państwo również regulatory temperatury oraz kompatybilne mierniki temperatury. Dostępne są one w pozostałych kategoriach i gwarantują kompatybilność systemową zgodną z wykorzystanymi komponentami Czaki.pl. Skompletuj więc niezbędny zestaw wyposażenia i postaw na jakość sprawdzoną przez tysiące klientów.