Czujniki wysokotemperaturowe

Wyprodukowane z materiałów charakteryzujących się wysoką odpornością na oddziaływanie wysokich temperatur, zabezpieczone żaroodporną osłoną czujniki wysokotemperaturowe to sprzęt do zastosowań profesjonalnych, przeznaczony m.in. do wykorzystania w ośrodkach charakteryzujących się stopniową, powolną zmianą temperatury. W ofercie Czaki Thermo-Product znajdziesz wiele wersji tego typu czujników. Dysponujemy modelami ceramicznymi, w kilku wariantach osłon przystosowanych do pracy w maksymalnych temperaturach rzędu 1200-1600 stopni Celsjusza. Oferujemy również czujniki wysokotemperaturowe z osłonami z węglika krzemu, które zaprojektowano z myślą o pomiarach temperatury ciekłych metali oraz tradycyjne wersje takich czujników z osłonami wykonanymi z odpowiednio dobranej stali żaroodpornej. Duża różnorodność prezentowanych czujników powinna ułatwić wybór sprzętu przystosowanego do konkretnych warunków pracy.

Wyświetlanie jednego wyniku

Czujniki wysokotemperaturowe z osłoną ceramiczną, z węglika krzemu i żaroodporną

Działając na rynku od wielu lat, precyzyjnie dostosowaliśmy swoje czujniki temperaturowe do zróżnicowanych potrzeb klientów. Dostępne są z osłonami w wersjach, takich jak:

 • ceramiczne,
 • żaroodporne,
 • z węglika krzemu.

Standardowy czujnik wysokotemperaturowy ma osłonę wykonaną z odpowiedniego stopu stali żaroodpornej. W naszej ofercie można znaleźć różne produkty, ale zazwyczaj jest to stal klasy 1.4749 (H25T). Tego typu czujniki są uniwersalnymi urządzeniami znajdującymi szerokie zastosowanie. Wersje ceramiczne są dedykowane do innych zastosowań. Czujniki wysokotemperaturowe ceramiczne mogą pracować w temperaturach sięgających 1600 stopni Celsjusza. W niektórych modelach dla zwiększenia wytrzymałości elementu zastosowaliśmy podwójne osłony ceramiczne. Modele z osłoną ceramiczną znajdują swoje zastosowanie głównie przy pomiarze temperatury ciekłego szkła. W naszej ofercie dostępne są też modele z osłoną z węglika krzemu azotowanego, który stosowany jest do pomiaru temperatury metali ciekłych.

Czujniki wysokotemperaturowe żaroodporne z osłoną ze stali mają nieco mniejszy zakres wytrzymałości sięgający 1100 stopni Celsjusza. Każdy model jest jednak zaprojektowany nieco inaczej i dopasowany do innych instalacji więc przed zakupem zapraszamy do zapoznania się z kartą produktu i szczegółową specyfikacją techniczną.

Czujniki wysokotemperaturowe Czaki

Nasza firma istnieje na rynku już od 1978 roku, a w tym czasie zdążyliśmy wprowadzić na rynek wiele modeli czujników temperatury. Idąc z czasem, stosujemy w naszych produktach najnowsze rozwiązania technologiczne gwarantujące wysoki poziom żywotności naszych czujników, a także możliwie najlepsze parametry pomiarowe. Przez dekady obecności na rynku zyskaliśmy zaufanie najbardziej wymagających klientów wykorzystujących nasze czujniki wysokotemperaturowe w produkcji przemysłowej. Naszym najważniejszym celem jest dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów, więc każdy czujnik wysokotemperaturowy przechodzi bardzo rygorystyczną kontrolę jakości, zanim zostanie dostarczony klientom.

Czujniki wysokotemperaturowe żaroodporne i ceramiczne – różne parametry

Poza wysoką jakością materiałów i precyzją wykonania dbamy o to, by w ofercie Czaki mieć dostępne jak najszersze spektrum czujników różniących się od siebie parametrami technicznymi tak, by każdy mógł z łatwością znaleźć dokładnie to, czego potrzebuje. Nasze produkty różnią się parametrami między innymi w takim względzie jak:

 • długość czujnika,
 • rodzaj osłony,
 • zakres pomiarowy,
 • klasa elementy przetwarzającego,
 • typ głowicy,
 • średnica nośnika,
 • wyposażenie dodatkowe,
 • i inne.

Czujniki wysokotemperaturowe żaroodporne i czujniki wysokotemperaturowe ceramiczne trzeba dobrać precyzyjnie do danej instalacji, więc zapraszamy do zapoznania się parametrami technicznymi każdego z produktów, a w razie wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt. Nasi pracownicy służą pomocą techniczną i odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne związane z wyborem odpowiedniego modelu czujnika.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi danymi technicznymi prezentowanymi w karcie wybranego produktu. Poznaj nasze produkty i złóż zamówienie.

Poznaj naszą ofertę czujników temperatury już dziś!