Czujniki temperatury

Czujniki temperatury są urządzeniami, które dostarczają informacji o temperaturze mierzonego medium w postaci sygnału elektrycznego. Rodzaj termoelementu czujnika (termorezystancyjny, termoelektryczny czy półprzewodnikowy) dobiera się odpowiednio do zakresu mierzonych temperatur oraz warunków pracy czujnika.

Każdy czujnik temperatury musi być dobrany do konkretnego zadania – typ czujnika (konstrukcja mechaniczna) należy dobrać odpowiednio do warunków pracy: temperatury, rodzaju medium pomiarowego, możliwości przyłączeniowych i bezpieczeństwa pracy. Czaki Thermo-Product oferuje szeroką gamę czujników temperatury zaprojektowanych tak by zapewnić wysoką dokładność i powtarzalność pomiarów, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

W ofercie katalogowej posiadamy ponad 300 typów czujników temperatury. Wykonujemy też czujniki niestandardowe wg. indywidualnych projektów.

W naszej ofercie znajdziesz również regulatory temperatury oraz wzmacniające sygnał czujników przetworniki temperatury.

Rodzaje czujników temperatury

Istnieje kilka typów czujników temperatury, które dopasowuje się w zależności od potrzeb. Duża gama zastosowań powoduje, że niezbędne jest korzystanie z różnych rodzajów czujników czy mierników temperatury. Inny czujnik temperatury wykorzystuje się na przykład do monitorowania temperatury, a inny do systemu zarządzającego klimatyzacją.
Podstawowy podział czujników temperatury obejmuje: czujniki zintegrowane, czujniki zdalne, czujniki półprzewodnikowe, termopary (czujniki termoelektryczne), czujniki termorezystancyjne. Każdy taki sensor temperatury różni się od pozostałych właściwościami.

Posiadamy w swojej ofercie ponad 300 rodzajów czujników temperatury, które dostosowywane są do konkretnych potrzeb, oczekiwań i warunków. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, gdyż od roku 1978 zajmujemy się produkcją i dystrybucją czujników. Żaden sensor temperatury nie ma przed nami tajemnic. Świadczyć może o tym mnoga ilość pozytywnych opinii zadowolonych klientów. Sami przekonajcie się o tym, na własnym przykładzie.

Jak wybrać odpowiedni sensor temperatury?

Wszystko zależy od wykorzystywanych konstrukcji, materiałów i kryteriów. Skatalogowaliśmy więc i posegregowaliśmy nasze komponenty w wygodne kategorii, by nikt nie miał problemu ze znalezieniem odpowiednich części. Znajdziecie u nas m.in.: czujniki wysokotemperaturowe, czujniki temperatury powierzchni, maszynowe, uniwersalne, służące do pomiarów obszarów zagrożonych wybuchem, przystosowane do pracy z klimatyzacjami i systemami grzewczymi, a nawet czujniki użytkowane w produkcji spożywczej i wiele innych. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy także niezbędne akcesoria.

Czujniki temperatury eksploatowane są niemal we wszystkich urządzeniach, maszynach i układach. Przedstawienie dokładnego pomiaru pozwala zabezpieczyć części i samych użytkowników w razie sytuacji awaryjnych. Informacje na temat ciepła można spożytkować również do poprawy własnego komfortu, wykorzystując m.in. systemy ogrzewania lub klimatyzacji. Jest to więc uniwersalne wyposażenie, które powinno zapewnić maksymalnie satysfakcjonującą pracę i precyzyjny wynik.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych produktów. Przygotowaliśmy wysokogatunkowe czujniki temperaturowe, które sprawdzą się zarówno w Waszych nieruchomościach, fabrykach, lokalach usługowych, mieszkalnych, jak i gospodarstwach rolniczych. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest najważniejsze!

W razie potrzeby wystarczy się z nami skontaktować. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i wiadomości, a nawet pomogą dopasować asortyment do wszystkich potrzeb!

W ofercie katalogowej posiadamy ponad 300 typów czujników temperatury. Wykonujemy też czujniki niestandardowe wg. indywidualnych projektów.