Czujniki głowicowe

Dostępne w tej kategorii czujniki głowicowe to szereg różnorodnych czujników temperatury, które charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz ogromną wytrzymałością. Wszystkie prezentowane poniżej warianty czujników wykonane zostały z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu oferowane przez nas produkty są trwałe i niezawodne. Ich atutem jest dokładność wykonywanych pomiarów, a także łatwe użytkowanie. Wszystkie prezentowane poniżej czujniki temperatury zapewniają bezproblemowe dokonywanie pomiarów między innymi cieczy, gazów czy też ciał stałych. Stosowane mogą być one w różnych branżach i dziedzinach przemysłu.

Showing 1–32 of 50 results

Czujniki głowicowe Czaki

Nasza firma Czaki jest obecna na rynku już od 1978 roku. Od tamtego czasu specjalizujemy się w produkcji czujników różnego rodzaju, a wśród nich są czujniki głowicowe. Naszym najważniejszym zadaniem jest dostarczenie klientom czujników starannie wykonanych w naszym nowoczesnym parku maszynowym przy wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować żywotność na najwyższym poziomie, która usatysfakcjonuje najbardziej wymagających klientów wykorzystujących czujniki temperatury głowicowe w przemysłowych zastosowaniach. Dzięki temu sprawdzają się one idealnie nawet w trudnych warunkach, w których są eksploatowane bardzo intensywnie.

Głowicowe czujniki temperatury niezbędne w przemyśle

Dobrze wiemy, że procesy produkcyjne i instalacje przemysłowe wymagają precyzji pomiarów na najwyższym poziomie, a także niezawodności wynikającej z powtarzalności wykonywanych pomiarów. Naszym produktom na przestrzeni wielu lat zaufali właściciele fabryk, laboratoriów i inżynierowie wykonujący precyzyjnie działające instalacje. Każdy czujnik temperatury głowicowy naszej produkcji przechodzi kontrolę jakości, która gwarantuje naszym klientom pewność na najwyższym poziomie.

Różnorodne czujniki z tej kategorii pozwalają na dopasowanie ich rodzaju i właściwości do potrzeb i konkretnych zadań. Ich cechą wspólną jest najwyższa jakość i odporność na uszkodzenia. Czujniki wykazują przeróżny zakres pomiarów temperatury, a także charakteryzują się łatwą obsługą.

Czujniki temperatury głowicowe Czaki – różne parametry techniczne

Instalacje przemysłowe wymagają precyzji każdego komponentu, z czego dobrze zdajemy sobie sprawę projektując czujniki głowicowe. W naszej ofercie można znaleźć dziesiątki modeli, które różnią się następującymi parametrami:

  • rodzaj elementu przetwarzającego,
  • typ elementu (pojedynczy lub podwójny),
  • długość czujnika,
  • wyposażenie dodatkowe,
  • klasa/montaż rezystora,
  • kompatybilność z przetwornikiem temperatury,
  • i inne.

Powyższe parametry pozwalają na precyzyjne dopasowanie modelu do swoich potrzeb i spełniają kryteria wymagane pod kątem każdej instalacji. Rodzaje elementu przetwarzającego stosowane w poszczególnych modelach to oporniki platynowe Pt100, Pt500, Pt1000, lub oporniki niklowe Ni100 albo Ni1000. Dostępne długości czujnika zaczynają się od 120mm a kończą na 2000 mm. Jeśli klienci potrzebują innych rozmiarów, możemy dostosować czujniki głowicowe. Klasa/montaż rezystora w poszczególnych wariantach to klasa B 2-przewodowo (lub 2 i 4-przewodowo) albo klasa A (3 i 4-przewodowo).

Dlaczego warto wybrać nasze czujniki temperatury głowicowe?

Czujniki zostały zaprojektowane w taki sposób, by można było je wykorzystać w bardzo agresywnych środowiskach np. w laboratoriach chemicznych. Każdy model ma jednak innych materiał osłony, więc trzeba je dopasować do swoich potrzeb. Prosimy o zapoznanie się z kartami technicznymi produktów, gdzie znajdują się wszystkie niezbędny parametry techniczne poszczególnych modeli. W razie konieczności zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, a nasi eksperci chętnie pomogą wybrać optymalne czujniki temperatury głowicowe adekwatne do konkretnego rozwiązania. Odpowiemy też na każde pytanie techniczne. Czujnik temperatury głowicowy jesteśmy w stanie wykonać w terminie do 7 dni roboczych.

W swojej ofercie posiadamy także czujniki temperatury dla przemysłu spożywczego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. Zapraszamy.