Regulatory temperatury

Mikroprocesorowy regulator temperatury to urządzenie wykorzystywane do sterowania temperaturą procesów technologicznych, na przykład procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych lub gumy, a także do sterowania temperaturą w piecach czy suszarkach przemysłowych. Regulatory temperatury najczęściej instaluje się w przeznaczonych do tego celu otworach, bezpośrednio na pulpitach lub w tablicach sterowniczych.

Gdzie stosuje się regulatory temperatury?

Regulatory temperatury znajdują szereg zastosowań, zwłaszcza w tych branżach i przy tych procesach technologicznych, gdzie wymagana jest zaawansowana regulacja PID. Wszystkie prezentowane regulatory wyposażone zostały w czytelny wyświetlacz umożliwiający dokonanie odczytu temperatury obiektu lub temperatury zadanej, a także odczytanie pozostałych parametrów regulacji. Co ważne, regulatory oferowane przez naszą firmę bez problemu współpracują z wieloma różnymi modelami czujników temperatury, w tym z czujnikami temperatury naszej produkcji. Przed zamówieniem konkretnego modelu regulatora zachęcamy jednak do dokładnego zapoznania się z jego szczegółową specyfikacją techniczną lub do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą, w celu dobrania zestawu urządzeń ściśle odpowiadających Państwa potrzebom.

Wyświetlanie jednego wyniku

Profesjonalny regulator temperatury

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo mikroprocesorowy regulator temperatury o takiej charakterystyce regulacji jak: regulacja proporcjonalna (P), regulacja dwustawna z histerezą dla grzania, regulacja dwustawna z histerezą dla chłodzenia, a także regulacja typu PI, PD oraz PID. Szeroki wybór różnych kategorii regulatorów temperatury umożliwi Państwu dobranie sprzętu ściśle dostosowanego do waszych potrzeb oraz wymogów konkretnego procesu technologicznego. Co bardzo ważne, nasze urządzenia współpracują z wieloma różnymi modelami czujników temperatury, co przekłada się na większą uniwersalność ich zastosowań. Poza tym wiele modeli regulatorów temperatury wyposażonych zostało w dodatkowe funkcje m.in. w sygnalizator uszkodzenia czujnika czy w programowalny alarm sterujący przekaźnikiem, co w pozytywny sposób wpływa na funkcjonalność tego typu urządzeń.

W ofercie posiadamy również przetworniki temperatury oraz bezpośrednio współpracujące z czujnikami – mierniki temperatury.

Dlaczego warto wybrać regulator temperatury wysokiej jakości?

Biorąc pod uwagę, że jest to element o bardzo istotnym znaczeniu dla bezpieczeństwa urządzeń, obiektów i samych użytkowników, koniecznie należy wybierać sprawdzone rozwiązania. Wysokogatunkowe komponenty, szczegółowo zaprojektowana i wykonana konstrukcja oraz innowacyjne systemy zapewniają maksymalny poziom zabezpieczeń. Automatyzacja linii produkcyjnych lub procesów grzewczych widoczna jest niemal wszędzie. Zaawansowane technologicznie układy można spotkać zarówno w firmach, gospodarstwa rolniczych, jak i prywatnych mieszkaniach. Niezależnie od tego, czy potrzebujecie części do systemów klimatyzacji, pieców przemysłowych, czy suszarni – kontrolery temperatury są niezbędnym produktem utrzymującym stałą temperaturę w komorach, urządzeniach lub pomieszczeniach. Regulatory temperatury pozwalają także zaoszczędzić od kilku, do kilkudziesięciu procent wykorzystywanej energii.

Sprawdzone kontrolery temperatury

Naszym zadaniem jest dostarczenie do Was asortymentu najwyższej jakości. Wieloletnia obecność na rynku (od roku 1978) i rozmowy z naszymi klientami, pozwoliły poznać oczekiwania i potrzeby użytkowników stawiających na wyposażenie z górnej półki. Zawsze selekcjonujemy oferowane produkty, by zagwarantować Wam satysfakcję z inwestycji. Wszystkie regulatory temperatury dostępne w naszym sklepie są nowe, fabrycznie zapakowane i wolne od wad. Dzięki temu macie pewność, że otrzymując zamówiony towar, możecie od razu zamontować go w swoich systemach i rozpocząć pracę.

Zastanawiasz się jaki regulator temperatury wybrać? Skontaktuj się z nami!

Jeśli posiadacie jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z zespołem Czaki.pl. Nasza załoga to profesjonaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem, dlatego z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie wiadomości oraz pomogą dopasować odpowiedni regulator temperatury do Waszych indywidualnych potrzeb. Wasze zadowolenie jest priorytetem, o czym możecie się przekonać.

Co można znaleźć w ofercie Czaki?

Jako jeden z najlepiej rozpoznawalnych sprzedawców na polskim rynku, zawsze staramy się spełnić wszystkie oczekiwania klientów. Silny nacisk na jakość i niezawodność to nie jedyne z zalet naszego sprzętu – oferujemy bardzo szeroki wybór zróżnicowanych urządzeń, dzięki czemu każdy będzie miał okazję odszukać u nas taki regulator temperatury, jaki odpowiada jego potrzebom. Zachęcamy więc do dokładniejszego zapoznania się z poszczególnymi kategoriami w naszym asortymencie – jest to okazja na zakup najlepszego wyposażenia w zaskakująco niskich i przystępnych cenach!

Tutaj znajdą Państwo regulatory temperatury PID, regulatory temperatury na szynę DIN, regulatory z profilem czasowym i wiele więcej! Standardowe zasilanie 230V oraz czytelny wyświetlacz sprawiają, że urządzenia te będą przydatne w niejednej sytuacji. Co więcej, decydując się na regulator temperatury od Czaki.pl, można spodziewać się najwyższych standardów technicznych, które sprawdzić można w specyfikacji konkretnych produktów. Zapraszamy do zakupów!